Czy zaufać lekarzowi, jeśli kazał czekać z podejrzanym pieprzykiem?

Tydzien temu maz zauwazl u mnie podejrzanego pieprza na plecach.Wczoraj poogladal go dermatolog po dermatoskopem powiedzial ze jest nietypowy, zmierzyl jest 2x5 milimetrow, zrobil zdjecie i kazal przyjs do kontroli za trzy miesiace.Bardzo sie wystraszylam, wprawdzie powiedzial ze gdyby bylo to alarmujace to by mnie wyslal du usuniecia odrazu ale tez nie odpowiedzial po co mam czekac jeszcze trzy miesiace.Nie nawidze takich stanow zawieszenia.Czy zaufac lekarzowi czy lepiej jeszcze isc to gdzies skonsultowac?Czemu mam czekac na kontrole az trzy miesiace?

Lek. Michał Lenard

Jest to czas niezbędny do zaobserwowania, czy zmiana się powiększa, lub zmienia kolor. Jeżeli widoczne będą istotne zmiany, będzie to wskazanie do jej usunięcia. Jeżeli nie, prawdopodobnie lekarz zleci Pani dalszą obserwację i okresowe wizyty kontrolne. Póki co nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!