Czy ze zdiagnozowaną schizofrenią można wychowywać dziecko?

Czy ze zdiagnozowaną schizofrenia mogę wychowywać dziecko boje się że odbiorą mi dziecko leczę się i jestem stabilna bez nawrotów choroby

Witam, osoby które cierpią na zaburzenia psychiczne mogą opiekować się dziećmi. Jest Pani pod opieka lekarską, stosuje się do zaleceń. Dziecko jest pod właściwą opieką. Proszę pamiętać że schizofrenia to choroba przewlekła która wymaga od chorego wysokiej dyscypliny i stałej kontroli lekarskiej i psychologicznej. Jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem kwestie te reguluje Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Może Pani w swojej sprawie zaczerpnąć konsultacji prawnej żeby mieć wyższą świadomość dotyczącą swoich praw i obowiązków jako opiekun dziecka.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka