Czy znamię z naroślą jest niebezpieczne?

Witam mój brat od dzieciństwa ma znamię na szyi najpierw było one lekko czerwone później brązowe po jakimś czasie na tym pojawiła się narośl brązowa ma to grubość około 3mm a teraz pojawiły się czarne malutkie kropeczki na tym, jakby ktoś wysypał mak, oczywiście są odsunięte od siebie. Był 4 lata temu u dermatologa usłyszeliśmy tylko, że to nic takiego i że jak będzie dorosły to usunie

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazane badanie dermatoskopowe oraz ewentualnie dezycja o jego usunięciu.
Pozdrawiam