Depresja a osobowość introwertyczna

Moja rodzina twierdzi że uciekam w modną depresję choruję na chorobę której nie ma i nie zachowuje sie jak osoba z depresja. Czuje sie dla nich problemem kolejnym zmartwieniem a nie chce nim byc. Nie mam sily dluzej brac sie w garsc. Nie mam siły na nic. Nie mam siły by żyć. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac, pracowac. Od miesiaca jestem na sertralinie ale jest tylko gorzej. Po dwoch wizytach u lekarzy ktorzy wiedzieli lepiej ode mnie jak sie czuje. Jestem introwertykiem niestety

Witam,

miesiąc to minimalny czas, po którym powinna Pani poczuć poprawę samopoczucia, proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym który zmodyfikuje prowadzone leczenie.
Samo leczenie farmakologiczne, nie przyniesie jednak rozwiązania Pani problemów.
W opisywanych przez Panią zaburzeniach stosowany lek działa na objaw - nie likwiduje przyczyny problemów.
Warto byłoby rozważyć rozpoczęcie psychoterapii indywidualnej, która pozwoli Pani otworzyć się i uzyskać wgląd w chorobę

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychciznego lub prywatnie.