Dlaczego boli mnie ząb po endodoncji?

Dzień dobry, Pod koniec zeszłego roku zgłosiłem się do stomatologa w ramach NFZ z bólem dolnej szóstki. Ząb wymagał leczenia kanałowego. Leczenie zakończyło się w styczniu tego roku. Zostało mi wykonane leczenie kanałowe wraz z wypełnieniem plombą. Podczas leczenia Pani doktor nie skierowała mnie na zdjęcie rentgenowskie leczonego zęba. Po około miesiącu od zakończenia leczenia po raz kolejny zgłosiłem się z bólem. Pani doktor przepisała antybiotyk, który spowodował, że ból ustąpił. Niestety po ośmiu miesiącach od zakończenia leczenia ból powrócił z dużym nasileniem. W dodatku ząb zaczął się ruszać. W związku z tym chciałbym zapytać czy moze być to spowodowane nieprawidłowym leczeniem czy może zdarzają się takie przypadki?

Dzień dobry ,tylko na podstawie Pana opisu ,bez badania i wykonania zdjęcia zęba trudno cokolwiek powiedzieć ,proszę zgłosić się do stomatologa ,który zbada ząb wykonana zdjęcie i postawi diagnozę oraz zaproponuje odpowiednie postępowanie .