Dlaczego moje oczy są czerwone?

Witam. W sierpniu miałam laserowa korekcje wzroku metoda Lentivu. Aktualnie w styczniu mimo zrobienia wszystkich zalecanych czynności, stosowania leków moje oczy z dnia na dzień są coraz bardziej przekrwione. Bardzo widoczne są czerwone żyłki i posiadam światłowstręt. Ostatnio będąc u okulisty zaleciła mi Pani odrobaczanie, sterydowe krople i wszystko miało minąć. Niestety nic nie pomogło oczy wciąż są zaczerwienione, jest w kącikach wydzielina. Podejrzewam zapalenie spojówek, co robić w takiej sytuacji? Jak zaradzić tym czerwonym zylkom widocznym na oczach? Czy zakupić jakieś specjalne krople maści?

Witam,

niestety bez kolejnej kontroli okulistycznej (najlepiej w ośrodku gdzie został wykonany zabieg), nie da się rozwiązać tego problemu. Powodem może być np. nasilenie zespołu suchego oka, częstego po tego typu zabiegach, a trudnego w leczeniu. Leczenie może być długotrwałe i wymagać nadzoru tego samego specjalisty.

Zawsze można stosować tzw. sztuczne łzy bez konserwantów (często, początkowo nawet co godzinę) są dostępne bez recepty