Dlaczego od tygodnia czuję mrowienie w kciuku prawej ręki?

Dzień dobry, Od tygodnia czuję mrowienie w kciuku prawej ręki. Tydzień temu używałam ciężkiego narzędzia, który opierałam na tym palcu. Czułam jak mi drętwieje podczas wykonywanej czynności, ale nie przejęłam się tym zbytnio. Gdy teraz uciskam okolice ścięgna to przez palec przechodzi prąd.Do lekarza mogę udać się dopiero za tydzień. Jak mogę do tej pory sobie z tym poradzić, usztywniać palec i przeczekać czy smarować maściami? Ola, 21 lat

Lek. Michał Lenard

Nie ma potrzeby usztywniania palca, może Pani udać się do lekarza w ustalonym terminie. Do tego czasu objawy mogą nawet całkowicie ustąpić. Pozdrawiam!