Długość żuchwy a tyłozgryz

Witam.Mam duży tyłozgryz natomiast prawidłową długosc żuchwy.Tylozgryz powoduje u mnie zawroty glowy i bole.Czy jest możliwość wykonania operacji nastawienia żuchwy do dobrego zgryzu czy tylko aparaty,i czy po ich zdjeciu tylozgryz nie powróci?

Jeśli sytuacja jest zgodna z Pani opisem - tak, sam(e) aparat (y) zadziała (ją). Tyłozgryz nawraca jeśli nie zlikwidowano tzw wstępujących elementów zniekształcających postawę (np. wykoślawione stopy). Pozdrawiam

Lek. dent. Marcin Dolecki

jeśli zgodnie z opisem wada nie jest wadą kostną tylko zębową - to leczenie aparatem będzie wystarczające
co do nawrotu wady - to możliwe jest iż będzie konieczna retencja do końca życia
pozdrawiam
lek., lek.med. Bogdan Jaremczuk