Do jakiego lekarza się udać po tym urazie kciuka?

Dzień dobry, miesiąc temu wbiłam sobie nóż w kciuka, dość głęboko. W tej chwili skóra jest całkowicie zagojona, natomiast kciuk nie zgina się całkowicie, boli i jest na nim zgrubienie. Od rany do początku paznokcia nie mam czucia. Do jakiego lekarza powinnam się udać?

Ortopeda specjalizujący się w chirurgii ręki. Z zaburzeniem czucia raczej trzeba się będzie pogodzić. Ruch - trzeba ocenić, czy wynika z blizn, zrostó, czy z uszkodzenia ścięgna (dynamiczne badanie USG najlepsze).