Dołki na płytce paznokci a stosowanie leków przeciwdepresyjnych

Witam. Mam prawie 21 lat i problem z paznokciami. Od kilku lat widnieją na nich "grudki". Płytka nie jest gładka, ale pokryta "dołkami". od kilku lat leczę się na depresję i nerwicę, przez ten czas przyjmowałam Depacinę,Seronil,Rispolept,parogen, a obecnie Arketis.Dermatolog stwierdzil,ze pierwszy raz spotkal sie z takimi paznokciami i nie wie co moze byc tego przyczyną. Proszę o poradę.

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry
Pisze Pani, że od kilko lat leczy się Pani na nerwicę i depresję. Co prawda nie wiem, czy leki mogą spowodować takie objawy na paznokciach, myślę jednak, że nie, ale wiem na pewno, że te zaburzenia leczy się psychoterapią. I moja rada jest właśnie taka, jest Pani bardzo młoda i może niepotrzebnie tak się Pani faszeruje takimi mocnymi lekami. Powinna Pani zgłosić się do psychoterapeuty i skonsultować swoje leczenie.
Pozdrawiam
Agata Dusza