Drapanie skóry brzucha przez 9-miesięczne dziecko

Witam! Mój 9 miesięczny syn od 2-3 miesięcy, często drapie się po skórze brzucha, ud, jak tylko ma okazję. Czasami jest bardziej nasilone, czasami tego nie robi. Nie ma żadnej wysypki, co wskazywałoby na uczulenie lub alergię. Pozostawia tylko czerwone ślady od zadrapań.

Aleksander Ropielewski

Warto wykonać podstawowe badania krwi wraz z parametrami biochemicznymi oraz zastanowić się czy przyczyną nie jest nowy proszek do prania lub sztuczny materiał w ubraniu dziecka.