Duże i swędzące krosty na plecach

Witam. Ostatnio zauwarzylam na moich plecach dosc duze krosty ktore w srodku sa wysuszone. Od kilku dni uzywam masc Alantan , i krosty przestaly sie rozlewac ale za to bardzo swędzą . Co to może być.?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W razie wystąpienia pojedynczych pryszczy na plecach można zastosować maść cynkową, zazwyczaj daje szybkie efekty i jest niedroga. Jeśli powodem pojawiania się pryszczy na plecach jest sucha skóra to warto pamiętać, żeby nie osuszać całej powierzchni za pomocą maści. Ten sposób nie doprowadzi do niczego dobrego, wręcz pogłębi tę dolegliwość. Z pryszczami na plecach pojawiającymi się w skutek zmian hormonalnych czy trądziku jest bardziej skomplikowana sytuacja. Często nie da się obejść bez dermatologa, ponieważ problem tkwi w zaburzonej gospodarce wewnętrznej, a nie w czynnikach zewnętrznych.