Gorączka i wzdryganie ciała u dziecka

p. dr mam problem,,synek aktualnie byl chory 3 dni wysoka goraczka,,dwa dni temu podczas snu zauwazylam ze dziecko ma takie jakby wzdrygnecia ciala czasem nóg czasem rączek czasem ciala nie jest tego duzo okolo 10 razy..dzieje sie to raczej po zasnieciu a czasem nad ranem róznie..stan tez powtórzyl sie dzis moze mniej ale zdarzyło sie,,w tym czasie bez goraczki byl.w dzien dziecko zachowuje sie normalnie ma 4 latka.co to moze byc..niepokoje sie .dziekuje

Witam.
to prawdopodobnie mimowolne ruchy, związane z zasypianiem i skórczami poszczególnych grup mięśni.
Ponieważ jednak taka sytuacja była także w trakcie gorączki, trzeba też wziąć pod uwagę możliwość DRGAWEK GORĄCZKOWYCH, choć u 4- latka są one dosyć rzadkie.
Proponuję jednak wizytę u neurologa.
Pozdrawiam L P