Gorączka, kaszel, rozbicie i brak apetytu

Czy to gruźlica ?? Niedawno byliśmy u lekarza ten osłuchał, zbadał i powiedział zapalenie oskrzeli jednak nie daje mi spokoju to że już 3 dni mój syn bierze antybiotyk a większych efektów brak. Kaszel może trochę mniejszy zaczyna się odrywać ( bierze syrop), temperatura tylko wieczorem nie przekracza 37 st. Co do kaszlu może przez 5 godz nie kasłać albo przez 2 co kilka minut. Skarży się na lekki ból w klatce piersiowej, ogólnie jest rozbity i nie ma apetytu. Pomocy czy lekarz mógł się pomylić?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
jeśli antybiotyk nie działa po 3 dniach oznacza to że jest to albo infekcja wirusowa albo atypowa i należy udać się do lekarza i zweryfikować sens jego brania. Rozbicie i ból w klatce piersiowej mogą towarzyszyć infekcjom dróg oddechowych.