Gorączka u 20-miesięcznego dziecka

Witam, mój syn ma 20 miesiecy i od rana gorączke nie wiem jak z tym sobie poradzić zaczynam panikować ponieważ jesteśmy na wakacjach w anglii jutro wracamy do pl a syn ma 39 stopni gorączki czy jest sposób by to zbić?

Przy tak wysokiej temp. Trzeba ją obniżać np. Paracetamol lub ibuprpm. Dobrze obniża pyralgina. Głowę schłodzić mokrą szmatką ale nie trzymać na głowie ale przecierać czoło kark pić dużo. Oglądać skórę. Jeśli pojawią się fioletowe wybroczynki (punkcik na skorze) to konieczny szpital. Tak wysoka temp. Często występuje przy gorączce 3 dni owej po której występuje delikatna wysypka różowych placek na brzuchu lu całym ciele. Leczy się tylko objawów.