Intensywne pocenie się pod pachami u 10-latka

Moj syn (10 lat) podczas wysiłku bardzo się poci, zwłaszcza pod pachami. Zapach jest bardzo intensywny wręcz nieprzyjemny. Czy coś z tym robić? Dziekuje za radę. Monika

Witam. Chłopcy w tym wieku zaczynają wkraczać w okres dojrzewania, zapach poty jest skutkiem działania hormonów płciowych. Aby zmniejszyć tendencję do pocenia się należy zadbać o poprawę kondycji fizycznej dziecka.