Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Irracjonalne zachowania u 6-latka

Mój ojciec ma 60 lat. Nigdy jego zachowanie nie wzbudzalo podejrzeń. Od około miesiąca kilka razy zdarzyło się ze wstawał w środku nocy, krzyczał, tupa nogami, śmiał się, krzyczał coś po niemiecku ogólnie zachowanie jakby był chory psychicznie lub pod wpływem jakichś narkotyków. Niestety lub stety, narkotyki mogę wykluczyć. Co może być przyczyna takiego zachowania. Cżyczę to może być guz czy zwykła menopauza? Do jakiego lekarz najlepiej się udać?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Witam, najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu który, po przeprowadzonym wywiadzie, zdecyduje do którego specjalisty skierować Pani ojca. Osoby w starszym wieku mogą mieć kłopoty ze snem, a opisana sytuacja przez Panią, może mieć różne przyczyny. Być może będzie potrzebna konsultacja neurologiczna lub psychiatryczna. Pozdrawiam serdecznie

0

Przyczyny mogą być na tyle różne, że zachęcam do podjęcia konsultacji u lekarza rodzinnego lub lekarza geriatry. Zależnie od objawów i wstępnej diagnozy skieruje do odpowiedniego specjalisty (neurolog, psychiatra itp).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy