Jak bezpiecznie obniżyć popęd seksualny?

jak bezppiecznie obniżyć popęd seksualny, pytam gdyż nie mam możliwości spożytkowania go, masturbacja to chwilowe załagodzenie problemu a nie chciał bym nabawić się chorób na podłożu nerwicowo - psychicznym

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście), nie istnieją proste, całkowicie bezpieczne i ogólnodostępne sposoby obniżenia popędu seksualnego. Najczęściej jest on bowiem objawem zdrowia.
Istnieją środki farmakologiczne, które obniżają/ znoszą libido stosuje się je jednak w uzasadnionych sytuacjach, przy chorobach i zaburzeniach seksualnych oraz pod opieką lekarza.

Pozdrawiam!