Jak dawkować insulinę?

Czy mogę podawać sobie insulinę w różnych jednostkach choć zbliżonych bo nie raz mam wysoki a nieraz niski poziom zależy co jem cukrzyca 2

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani sobie dozować te jednostki, ale wymaga to dużej wprawy, żeby sobie nie zaszkodzić. Nie podała też Pani, czy często musi Pani stosować insulinę i po ile jednostek, więc ciężko powiedzieć jak bardzo to wpływa na codzienne życie i objawy. Najlepiej skonsultować to ze swoim diabetologiem.