Czy ilość zażycia insuliny w ciągu dnia jest ograniczona?

Witam, cukrzyca typu 1 wykryta, ustawiona insulina szybko działająca humalog bez bazy, czy ilość zażycia insuliny w ciągu dnia jest ograniczona ? Czy ustalenie podawania podwójnej dawki insuliny z rana mam interpretować jako podawania podwójnej dawki insuliny po śnie ?

Insulinę okołoposiłkową dawkujemy w związku z ilością przyjmowanych węglowodanów. Podstawowy przelicznik to 1 jednostka insuliny na 10 g węglowodanów. Rano zwykle zapotrzebowanie jest wyższe i wynosi 1,5 jednostki na 10 gramów węglowodanów. Należy prowadzić regularną samokontrolę glikemii w ppostaci dzienniczka samokontroli i zapisywać glikemie, ilość przyjętych węglowodanów i dawki insuliny. Dopasowanie dokładne dawek wymaga regularnych wizyt w poradni cukrzycowej. Najbliżej chyba do Bydgoszy. Mozna skorzystać z lekcji online : monitorujcukrzyce.pl