Jak długo może żyć alkoholik uzależniony od papierosów?

Witam.Mój ojciec ma 51 lat,pije już codziennie od 5 lat.Przez 20 lat pił w weekend.Cały dzień siedzi w domu, pali papierosy praktycznie jeden za drugim i piję wódkę. Ma prawdopodobnie pylicę(praca na kopalni),jest otyły , ma bardzo duży nieproporcojnalny twardy brzuch, a nogi w miarę szczupłe. Codziennie rano kaszle i przy tym wykrztusza wydzielinę. Zero ruchu.Dziadek również alkoholik umarł w wieku 56 lat.jak długo może żyć jeszcze mój ojciec dopóki będzie prowadził taki tryb życia?

Dzień dobry. Nie ma jednej trafnej odpowiedzi na Pani pytanie. Wiele czynników wpływa na stan zdrowia i długość życia. W każdym przypadku jednak zasada jest podobna: im bardziej prozdrowotne zachowania i styl życia, tym kondycja psychofizyczna lepsza i przekłada się również na dłuższe życie.Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/