Jak długo można dawać dziecku czosnek?

Dzień dobry! Mam. pytanie. Zrobiłam taką miksturkę: 4 duże główki czosnku, 4 duże cytryny, 1 szklanka miodu, wszystko drobno posiekałam, powstał syrop. Córka moja ma 2 latka i 5 miesięcy. Uczęszcza do żłobka, skąd ciągle przynosi wirusy. Dodam, że odkąd jej to podaję przestała chorować. Dostaje codziennie wieczorem 5 ml. Mam pytanie: jaki czas mogę jej to dawać? Daję już prawie miesiąc. Proszę o radę.
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Na początek pragnę pogratulować skutecznej profilaktyki zakażeń u córeczki. Odpowiadając na Pani pytanie, pragnę podkreślić, że nie widzę żadnych przeciwwskazań do dłuższego stosowania tej mikstury, dlatego też uważam, że należy ją stosować, aż do końca trwania sezonu grypowego - tj. do pierwszych mrozów, a następnie znowu na wiosnę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.