Jak długo stosować leki przeciwzakrzepowe po operacji haluksa?

Dzień Dobry Jestem po operacji Halluksa w prawej nodze , metoda chevrona. Operacja miała miejsce 16.06.2023 mam już ściągnięte szwy . Wszystko dobrze sie goji ale musze czekać jeszcze na jedna kontrole która odbędzie sie w lipcu i biore zaszczyki przeciwzakrzepowe i moje pytanie jest takie ile powinnam czasu przyjmować takie zaszczyki . Dziękuje za odpowiedz
KOBIETA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Takie pytanie powinna Pani skierować do lekarza prowadzącego. To on określa czas stosowania zastrzyków przeciwzakrzepowych i ocenia proces gojenia. Proszę więc dopytać go o to na najbliższej wizycie.

Nasz ekspert z zakresu ortopedii uważa, że czas stosowania zastrzyków zależny jest od tego, czy pacjent ma gips, czy jest w stanie się poruszać oraz od innych czynników ryzyka.

Takie odpowiedzi można znaleźć między innymi pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-po-operacji-haluksa-trzeba-brac-zastrzyki-przeciwzakrzepowe,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-nalezy-robic-zastrzyki-przeciwzakrzepowe-po-operacji-haluksa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stan-po-operacji-haluksa-oraz-siniaki-po-wykonywaniu-zastrzykow-przeciwzakrzepowych-w-brzuch.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.