Jak długo trwa kuracja po usunięciu migdałków?

Witam, jestem 8 dzień po tonsilektomii (wiek 32 l.) Nadal czuję się źle, biorę silne leki przeciwbólowe w dużych dawkach żeby w ogóle funkcjonować, o jedzeniu nie ma mowy, tylko płyny. Biorę Duraceff przepisany od lekarza. Mam założoną sporą liczbę szwów bo podobno migdały były w złym stanie i trzeba było dużą ranę wyskrobać. Mój języczek podniebienny jest w kolorze żółtym spuchł do grubości palca, wpada mi do gardła, wokół są pęcherze. Czy to normalne? Ile trwa obkurczanie go i wygojenie?

Jedź do operatora i pytaj, to za długo trwa. Były jakieś problemy z nadmiernym krwawieniem przy zabiegu. Tak czasami bywa. Powinni Ci wszystko to szczerze powiedzieć po zabiegu i uspokoić.