Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu korekcji nosa?

Szanowni Panstwo, Planuję zabieg korekty nosa. Mam ostrogę kostną, która uniemożliwia mi oddychanie jedną dziurką od nosa. Laryngolog zaleca zabieg, ale ja sama wolę się udać do chirurga plastyka i przy okazji poddać się korekcie czubka nosa. Moje pytanie brzmi jak długi okres czasu jest potrzebny na powrót do normalnego życia? Miesiąc? Wiem, że sport to conajmniej 3 miesiące, ale chodzi mi o taki zwykły powrót na uczelnie.

Usunięcie tamponady nosa po 3 do 5 dni, jeżeli operowana tylko listwa, przy rozszerzonym zabiegu jeszcze opatrunki zewnętrzne na tydzień. Sporty urazowe przeciwwskazane przez miesiąc. Konieczna stała opieka lekarza operującego.