Jak interpretować wynik badania przeciwmiączkowego u dziecka 7-miesięcznego?

Witam dzisiaj byliśmy z 7 miesięcznym synkiem na ust przezciemiaczkowym i wyszło że układ komorowy moxgu jest nieznacznie poszerzony- róg czolowy KBP i KBL po 10mm( pomiar na poziomie otworu Monroe). Komora Iiii IV nieposzerzone. Miąższ bez zmian ogniskowych. Wymiar miedzypolkolowy 10 mm. Wymiar czaszkowo-korowy 5mm. Czy wynik jest prawidłowy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Prawdopodobnie wszystko jest w porządku. Często takie pomiary obarczone są drobnymi błędami, bo zależą od tego jak przyłoży się głowicę sondy, czy dziecko się rusza podczas badania itp. Oczywiście taki wynik należy oceniać w kontekście sytuacji klinicznej, dlatego wizyta kontrolna u lekarza, który zlecił badanie jest niezbędna.