Jak łagodzić ból po zabiegu labioplastyki?

Witam, tydzień temu przeszłam zabieg labioplastyki. Lekarz na obrzęk przepisał mi spray oxycort (16,125g). Niestety, skończył się po 5 dniach bo był pryskania dwa razy dziennie. Opuchnięcie wróciło i ciężko mi się poruszać i w ogóle leżeć. Zabieg wykonywałam 200km od miejsca zamieszkania bo w mojej okolicy nie ma takich specjalistów. Byłam u lekarza rodzinnego z prośbą o przypisanie tego spray jeszcze raz, ale odmówił. Polecił udać się do apteki po maść ale boje się że przedwcześnie rozpuści szwy. Bardzo proszę o poradę czym mogę zastąpić ten lek. Bo opuchlizna i tkliwość jest nie do zniesienia. W pracy będę musiała wziąć jeszcze urlop bo nie mogę siedzieć. A nie chce jechać 400km po receptę... Bardzo proszę o pomoc.

Wykonuję tego typu zabiegi i opis sytuacji jest niepokojący. Moim zdaniem powinna Pani skontaktować się z operatorem, a w razie konieczności udać się na wizytę kontrolną. Na rynku nie ma zamiennika Oxycortu bez recepty.