Jak leczy się częstoskurcz nadkomorowy?

Zdiagnozowano u mnie napadowy częstoskurcz nadkomorowy (chyba AVNRT). Czy może to zagrażać życiu ? Jak wygląda leczenie?

Lek. Paweł Szadkowski

AVNRT jest zwykle dobrze znoszone przez pacjentów, ale przebieg może też być bardziej uciążliwy, a napady częste i długotrwałe, wymagające hospitalizacji. Trudno określić jaki przebieg choroba będzie miała w pani przypadku. Leczeniem podstawowym jest leczenie farmakologiczne lekami antyarytmicznymi, a w niektórych przypadkach wykonuje się ablację przezskórną. Leczeniem powinien pokierować lekarz kardiolog.