Jak mam rozumieć wynik RTG klatki piersiowej?

Dzień dobry mężczyzna 35 lat . Odebrałem wyniki RTG klatki piersiowej miąższ płucny bez zagęszczeń o prawidłowym rysunku naczyniowym. Sylwetka serca w normie. Wnęki uwypuklone o nierównych zarysach. Jamy oplucne wolne. Dodam że palę papierosy
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 5 miesięcy temu

Opis nie wskazuje istotnych nieprawidłowości. Uwypuklone wnęki płuc mogą być wariantem normy. W przypadku konieczności pogłębienia diagnostyki sugeruję wykonanie TK klatki piersiowej. Jeżeli RTG było zlecone rutynowo i nie odczuwa Pan żadnych dolegliwości myślę, że nie ma sensu kontynuować diagnostyki radiologicznej.