Jak niepokojący jest ten opis rtg płuc?

To opis mojego RTG. Drobne zmiany guzkowe,poswoiste? widoczne w szczytach obu płuc. Pozostały miąższ płucny prawidłowo powietrzny bez zmian naciekowych. Wnęki naczyniowe,nieposzerzone.Przepona wolna.Sylwetka serca w granicach normy wieku. Uwidocznione struktury kostne żeber rtg bez zmian. Jan bardzo niepokojący jest ten opis.

W swoim opisie radiolog sugeruje, że zmiany guzkowe są pozostałością po przebytym zapaleniu płuc. Poza tym nie zwraca uwagi na inne nieprawidłowości. Wynik badania należy odnieść do stanu klinicznego.