Jak odczytać wynik mojej morfologii?

Chciałabym usłyszeć jeszcze jedną opinie na temat moich wyników podam tylko te, które wychodzą poza skale Hemoglobina 11,24 g/dl 12,0 16,0 Hematokryt 34,90 % 37 47 Płytki krwi 313,00 tys/µl 140 440 RDW-CV 17,20 % 11,0 16,0 PDW 23,30 % 8,0 18,0 Monocyty 1,05 tys/µl 0,20 1,00 Pierwszy wynik to jest mój uzyskany dwa następne to skala, w której powinnam się znaleźć. Mogłabym się dowiedzieć o czym świadczą te wyniki ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jedynie hemoglobina jest niewiele obniżona, co może świadczyć o niewielkiej niedokrwistości. Pozostałe wyniki są w normie. Jednak wynik morfologii powinien być oceniany w kontekście stanu klinicznego pacjenta, dlatego kontrola u lekarza jest niezbędna w celu prawidłowej interpretacji badania.