Jak pielęgnować skórę z liszajcem?

WITAM MAM STWIERDZONY PRZEZ DERMATOLOGA LISZAJEC ZAKAŻNY NA BRODZIE(NIE MOGĘ SIE NAWET OGOLIĆ)NA TWARZY I NA SZYI Z PRAWEJ STRONY STOSUJE OKŁADY MASCI,MAM PYTANIE -CZY MOGĘ MYĆ TWARZ MYDŁEM I JAKIM ,DO KIEDY TO PASKUDZTWO JEST ZARAŻLIWE CHODZI MI O KONTAKT Z DZIEĆMI

Aleksander Ropielewski

Do czasu wygojenia się zmian skórnych istnieje ryzyko zakażenia, jednak jest ono znikome w przypadku kontaktu ze zdrową nieuszkodzoną skórą. Jak najbardziej może Pan myć skórę twarzy. Rodzaj mydła nie ma większego znaczenia. Kluczowa jest antybiotykoterapia, w zależności od nasilenia zmian, miejscowa lub doustna.
Pozdrawiam