Jak postępować po operacji serca?

Moja mama, wiek 78 lat w dniu 25 lipca 2018 przeszła operację serca - wymiana zastawki aortalnej na biologiczną. Po 8 dniach opuściła szpital w stanie dobrym, jedynie z zapaleniem pęcherza moczowego i kuracja antybiotykiem. Od chwili wypisu ze szpitala po upływie tygodnia puls zwiększył się do około 90-95. Przed operacją wynosił 70-75. W dniu 12 sierpnia dostała duszności i problemów z oddechem, wezwalam pogotowie, które zabrali ją do szpitals. Trafiła na oddział kardiologii ze zgromadzona woda w worku osierdziowym, około 18 mam. Wskaźnik CPR wynosił 68. Po trzech dniach spadł do 43 a po pięciu wzrósł do 56. Woda w worku bez zmian, pomimo kuracji Ibupromem x600mg i lekami moczopędnymi. W takim stanie została wypisana. Po tygodniu kontynuacji leczenia w domu wskaźnik CPR wzrósł do 120, a mama nadal czuła się źle. Internista od razu wystawił skierowanie do szpitala. Od dnia 24 sierpnia mama prZebywa w szpitalu u nadal jest leczona Ibupromem. Poziom płynu w worku osierdziowym wzrósł do 21. Moje pytanie brzmi: czy to jest prawidłowa procedura leczenia tą samą metodą, która nie przyniosła efektów ale pogorszenie? Czy powinna zostać zastosowana inna metoda leczenia? Dlaczego mama ma podwyższony puls do 90-98 (ciśnienie w normie)? Jak długo trwa leczenia enpod kątem zmniejszenia ilości płynu w worku osierdziowym? Jaka jest przyczyna gromadzenia się płynu? Czy te dolegliwości będą się powtarzać?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko się wypowiedzieć bez zapoznania się ze wszystkimi wynikami proponuje aby porozmawiać z lekarzem prowadzącym aby wyjaśnił
Kwestie które tutaj zostały poruszone