Jak postępować po założeniu drenu przy odmie? [PORADA EKSPERTA]

Po założeniu drenu przy odmie opłucnej prawego płuca czy pacjent może wstawać , siadać i iść do WC oraz jak ma się zachować przy leżeniu , czego nie może robić ?

Jeżeli diagnostyka obrazowa potwierdzi odbarczenie odmy, drenaż można i należy usunąć. W przypadku nie uzyskania całkowitego rozprężenia płuca i braku możliwości leczenia torakochieurgicznego, stosuje się drenaż przewlekły.