Jak postępować przy wymiotach podczas stosowania antykoncepcji?

Witam przyjmuje od kilku lat tabletki Axia Conti. Pod koniec 3 tygodnia (piątek/sobota) miałam zatrucie pokarmowe , wymioty i biegunka występowały po nie wiecej niż 2 godzinach od przyjęcia tabletki (podstawowej i potem dodatkowej ). W ostatnim czasie nie kochała się i nie chcąc zmieniać dnia rozpoczęcia blistra zastanawiam się czy mogę zużyć go do końca normalni z placebo , następnie normalnie rozpocząć kolejne opakowanie z Ew. Wstrzymaniem się od stosunku na 7 dni lub stosowanie w tym czasie dodatkowego zabezpieczenia? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wymioty, które wystąpiły po przyjęciu tabletki podstawowej oraz dodatkowej mogły spowodować, że skuteczność antykoncepcji została obniżona. W tej sytuacji należy traktować te tabletki jako pominięte, ponieważ nie wiemy, w jakim stopniu się wchłonęły.

Skoro sytuacja miała miejsce pod koniec trzeciego tygodnia to mogła Pani potraktować te dni jako dni na krwawienie z odstawienia, po których można było rozpocząć nowe opakowanie. W tym przypadku najlepiej będzie nie robić przerwy i zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez 14 dni.

Pytania innych użytkowniczek o postępowanie w przypadku stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-trzecim-tygodniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-w-trzecim-tygodniu-stosowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wykonac-tygodniowa-przerwe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.