Jak pozbyć się zgrubienia na stopie?

Pod koniec zimy zaczęła mnie boleć prawa pięta oraz zauważyłam nad nią zgrubienie(obok ścięgna).Myślałam,że mnie obcierały kozaki bo miały twarde zapiętki ale nie miałam odcisków.Ortopeda przepisał mi lek na ścięgna ale mało mi pomógł.Teraz pięta boli mnie nawet przy noszeniu balerin,które mają miękki materiał.Wydaje mi się, że to pięta Haglunda.Co mogę zrobić żeby się pozbyć tego zgrubienia?Nie uprawiam sportu, nie noszę ciasnych butów więc skąd się to wzięło?Są jakieś maści,kremy które pomogą?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane ze zwyrodnieniem kostnym. Wskazana jest ponowna ocena u ortopedy.