Jak rozumieć te wyniki badań tarczycy u 36-latki?

mam wynik -obecne grupy tyreocytów w części w układach pęcherzykowych i z anizonukleoza, limfocyty i histiocyty, krople gęstego koloidu i treść krwista. zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona kategoria III wg systemu Bethesda
KOBIETA, 36 LAT 9 miesięcy temu

To znaczy, że na podstawie biopsji nie udało się jednoznacznie ustalić rozpoznania. Konieczna będzie konsultacja z endokrynologiem, który prowadzi Pani leczenie. Biorąc pod uwagę badanie podmiotowe i przedmiotowe będzie w stanie określić ryzyko rozwoju zmiany potencjalnie złośliwej. W zależności od estymowanego ryzyka, konieczne będzie powtórzenie biopsji za 3-12 msc i USG tarczycy co pół roku.