Jak rzucić narkotyki przy uzależnieniu?

witam mam problem z uzalezniem od marichany ale nie taki dokładny jak wszyscy co za tym stoji pale juz jakis dłuszy okres mojego zycia gdzies od 18 roku zycia a ma 24 mam juz nawed leki wstred do tego ale moj organizm bez tego nie chce isc spac nie wiem czemu :( tzn nie musze fizicznie palic przez cały dzeien ale kiedy mysle ze trzeba isc spac odrazu mysle ze musze zaplic bo inczej nie bd umiał i tak jest w rzeciwistoci czesto sie budze i wgl prosze o jakas rade a tak na oguł chciał bym zucic

Szanowny Panie udzielanie świadczeń zdrowotnych dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, zorganizowane jest w oparciu o sieć placówek ambulatoryjnych i stacjonarnych, posiadających status publicznych lub niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.Sieć tworzą przede wszystkim specjalistyczne placówki lecznictwa ambulatoryjnego i stacjonarnego oraz nieliczne inne formy opieki pośredniej, takie jak: oddziały dzienne oraz programy post-rehabilitacyjne. Odrębne miejsce, najczęściej powiązane z opieką ambulatoryjną, zajmują programy terapii zastępczej (substytucyjne).
Metody pomocy osobom uzależnionych zawierają się w dwóch głównych obszarach oddziaływań: metodach psychospołecznych oraz leczeniu farmakologicznym.
W ramach metod psychospołecznych, będących dominującą formą oddziaływań, wyodrębnić można: społeczność terapeutyczną, psychoterapię behawioralno-poznawczą, model 12 kroków, zarządzanie przypadkiem (Case management) oraz ruchy samopomocowe.
Szeroka gama metod pracy z osobami uzależnionymi znajduje odzwierciedlenie w praktyce, bowiem tylko nieliczne placówki pracują jedną metodą. W większości przypadków są to działania eklektyczne łączące w sobie elementy różnych metod.
Polecam na początek udać się do poradni leczenia uzależnień - tam wyjaśnią wszystkie wątpliwości i pomogą ułożyć plan terapii dostosowany dla Pana.