Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć przed wakacjami?

Witam mam prawie 18 lat mam 1,67 cm wzrostu i ważę 55 kg. Za miesiąc wyjeżdżam za granice nad morze i nie mogę ubrać dwuczęściowego kostiumu bo czuję się grubo proszę o pomoc. Zapomniałabym od 4 miesięcy jestem wegetarianką ale i tak nie schudłam nic. Proszę o jakąś poradę.
KOBIETA ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Twoje BMI wynosi 19,7, należna masa ciała wg wzoru Lorenza to 58,5kg - oba wskaźniki sugerują prawidłową masę ciała. "Czujesz się grubo", ponieważ możesz mieć złą proporcję masy mięśniowej, wody i tkanki tłuszczowej. Podstawą jest prawidłowe nawodnienie oraz ćwiczenia fizyczne. Dieta wegetariańska z definicji nie jest dietą ubogokaloryczną - odchudzającą. Nie należy się spodziewać po niej efektu redukcji masy ciała. Samo zastąpienie mięsa suchymi nasionami roślin strączkowych czy orzechami nie spowoduje spadku masy ciała. Na marginesie: ciało do wakacji należy przyszykować wcześniej. Fizjologiczna dieta w 30 dni nie jest w stanie już nic wskórać.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy