Jak sobie poradzić z tymi zmianami?

Witam. Jestem kobietą, mam 25 lat (dokładnie skończę w listopadzie) i od jakiegoś czasu, mniej więcej od roku (wcześniej bagatelizowałam problem, myślałam, że przejdzie) na twarzy i plecach wyskakują mi straszne krosty, niektóre z białym czopem, inne pod skórą z wodną zawartoscia, które bolą. Byłam u deramtologa - mówił, że nic się nie dzieje, przepisał emulsje C*** i beta karoten... Wierzyłam, że mi pomoże - niestety mija tydzień i znow się zaczyna na twarzy i plecach, wstydzę się. Staram się ukrywać pod krosty korektorem, ale niestety nie bardzo pomaga, a nie chcę użuwać pudru latem, gdy temperatura sięga niemalże 38 stopni. Proszę o pomoc jak najprędzej, bo wstydzę się czasem wychodzić z domu. Do jakiego lekarza się zwrocić? Czy to trądzik czy coś innego? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam, Iskra

Witam.
Zmiany zapalne, które Pani opisuje pod postacią grudek i krost, niewątpliwie wymagają silniejszego leczenia niż dotychczasowe. Z pewnością sytuacji nie poprawia wysoka temperatura i wzmożona potliwość.
Radziłabym, aby odwiedziła Pani ponownie lekarza dermatologa, który po zebraniu pełnego wywiadu i obejrzeniu zmian, dobierze preparat miejscowy bądź ogólny, zawierający antybiotyk.
Na chwilę obecną radzę stosowanie do mycia antybakteryjnych mydeł lub żeli, zaś punktowo na osuszone zmiany past cynkowych, dostępnych w aptece, które trochę powinny poprawić sytuację.
Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.