Jak sobie poradzić z zespołem Sjorgrena?

witam Mam ogromy problem.Podejrzewają u mojej 23 letniej córki zespół Sjorgrena.Trzy lata temu to zespół suchego oka,a od 1,5 tyg suchośc w jamie ustnej.Czy te typowe jak na ten zespół objawy to już potwierdzenie?Czy tak młoda osoba poradzi sobie by z tym zyć bo w tej chwili jwj psychika jest zerowa.Bardzo sie o nią martwię .Jak sobie poradzić z tym zespołem mając na względzie powiklania itp.Proszę o szczerą odpowiedz i pomoc w tym temacie.Jagoda mój email: kaczorki4@wp.pl

Witam. Leczenie jest złożone - reumatolog, okulista,alergolog i laryngolog.Okulistycznie stosuje się sztuczne łzy,w razie zaostrzenia sterydy, oraz mechaniczne koreczki do punktów łzowych.Jezeli chodzi o suchośc w jamie ustnej to należy kupic nawilżacz powietrz i utrzymać 60% wilgotności co nie jest łatwe w zimie. Pić więcej wody, raczej nisko zmineralizowanej, i niskosodowej.Choroba musi byc rozpoznana a nie tylko podejrzana.Pozdrawiam serdecznie Kaczorki