Jak sprawdzić skuteczność implantu antykoncepcyjnego?

Witam mam pytanie czy majac implant antykoncepcyjny moge miec pewnosc ze on dziala jak mozna sprawdzic ? I czy wogole mozna implant wsadzic gdy nie bylo wizyty alby uzgodnic ani od lekarza ani od ginekologa i czy trzeba cos podpisywac bo jestem zielona z tego:(

Skuteczność implantu jest wysoka, założona z góry. Jednak nigdy nie wynosi 100% ochrony