Jak wygląda wyjecie drutu z obojczyka?

Witam chcialem sie dowiedziec jak wyglada wyjecie drutu z obojczyka ? Czy znieczulenie jest miejscowe?

Dzień dobry, drut zostanie usunięty poprzez pociągnięcie specjalnym narzędziem. Zabieg jest najczęściej wykonywany w znieczuleniu miejscowym (jeśli drut jest głęboko - w ogólnym). Przy znieczuleniu miejscowym nie jest to bolesny zabieg, ale można odczuwać pewien dyskomfort w momencie wyciągania drutu. Samo wyciągnięcie drutu, trwa maksymalnie kilka minut, cały zabieg kilkanaście.