Jak wygląda zabieg laparoskopii?

Zdecydowaliśmy się z lekarzem na wykonanie laparoskopii,którą będę miała za 3 tygodnie.Będę jeszcze rozmawiała przed zabiegiem,narazie kontakt był tel.Mam mieć przecinane więzadło maciczno-krzyżowe.Mam parę pytań:1.Czy podczas zabiegu potrzebny jest cewnik? (jeśli tak to zakładany przed czy w trakcie?)2.Czy przed zabiegiem wykonuje się lewatywę?3.Czy zabieg wykonuje się pod narkozą czy miejscowe znieczulenie?4.Ile trzeba pozostać w szpitalu?5.W jakim stroju" wykonuje się zabieg? Mam być nago?

1.cewnik nie jest konieczny ale możliwy
2.nie wykonuje się lewatywy
3.znieczulenie ogólne
4.to zależy od stanu pacjentki po operacji ( kilka dni)
5.niestety na blok operacyjny idzie Pani w specjalnej koszuli operacyjnej

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjlista chirurg