Jak wyleczyć grzybicę języka?

Dzień dobry od dwóch tygodni leczę grzybice języka flukynazolem niestety to nie pomaga nadal są białe plamki na języku, język szczypie na bokach, od kilku dni po leczeniu tabletkami stosuje aloes ale widzę ze tez nie chce pomoc, co w tej sytuacji można zrobić

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Przede wszystkim proszę pamiętać, że przed rozpoczęciem kuracji należy skonsultować się ze specjalistą, w tym przypadku np. dentystą specjalizującym się w periodontologii, który na podstawie przeprowadzonych badań powinien dobrać odpowiednie leki przeciwgrzybicze. Wdrażanie leczenia na własną rękę, lub niestosowanie się do zaleceń lekarza nie przyniesie pożądanych efektów, a może jedynie nasilić objawy.

Terapia grzybicy jamy ustnej może potrwać nawet kilka tygodni, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli jednak nie widać żadnych efektów leczenia, warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który w razie konieczności będzie mógł przepisać inny lek. Podczas leczenia należy zastosować również odpowiednią dietę, rezygnując przede wszystkim z produktów, które zawierają cukier. Więcej na ten temat można przeczytać na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/kandydoza-jamy-ustnej-charakterystyka-rodzaje-leczenie-dieta

Zachęcamy także do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-grzybice-jamy-ustnej-u-36-latki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leczenie-grzybicy-jamy-ustnej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.