Jak wytrwać w postanowieniu odchudzania?

Jestem kobieta, a właściwie natolatką. Mam 16 lat i 165cm wzrostu. Waże nieciekawe dla mnie 65 kg. Chciałabym dotrwac w odchudzaniu do 57kg może 55kg. Bardzo prosze o parady dotyczace codziennej kuchni i ćwiczeń. Przyznam, że kilkakrotnie bralam sie za zrzucenie kilku kilogramów jednak zawsze kończyło się to niepowodzeniem. RATUNKU!

Witam
Niech Pani skorzysta z fachowej porady dietetyka, a głównie trzeba ćwiczyć przynajmniej 2x dziennie, sama dieta nie wystarczy. Zwiększenie aktywności spowoduje przyspieszenie metabolizmu i szybsze spalanie kalorii. I życzę dużo wytrwałości w ciężkich chwilach. Trzeba to przetrwać, później już jest tylko lepiej.