Regulacja metabolizmu po odchudzaniu

witam. Jesli odchudzanie trwało 3 lata z przerwami i dopiero po tym czasie rozregulował mi się metabolizm od bardzo drastycznych diet a nawet głodówek. To czy regulowanie metabolizmu też mi tyle zajmie co rozregulowanie. Jestem już 3 miesiące na zdrowym odżywianiu, na 5 posiłkach i jeszcze nie widze zadnych efektów. pozdrawiam

Witam serdecznie,

Proszę wykazać się cierpliwością. Metabolizm przyspieszy jednak nie jest to takie proste, gdyż wyniszczyła go Pani wspomnianymi dietami. Jest to bardzo indywidualny proces i trudno mi określić ile będzie trwał u Pani ale z pewnością nie 3lata. Aby były widoczne efekty dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Jej kaloryczność musi być dostosowana do Pani potrzeb. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach 2,5-3h. Kolacje powinno się zjadać 3-4h przed snem, zaś śniadanie jak najszybciej po przebudzeniu(do około1h) zalecam również wypijanie około1,5-2l wody mineralnej dziennie.

Jeżeli od 3miesiecy nie widzi Pani żadnych efektów to można się spodziewać że dieta nie jest właściwa. Być może dostarcza Pani za dużo lub wręcz odwrotnie - zbyt mało kalorii.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Prowadząc swoich pacjentów zawsze zakładam, że jeżeli poświęcamy 3 miesiące na redukcję tkanki tłuszczowej to drugie tyle na stabilizację wagi. W Pani przypadku ciężko powiedzieć ile czasu będzie potrzebne organizmowi na ustabilizaowanie go, gdyż diety były rózne i nie wiem do jak niskiej wartości kalorycznej w końcowym etapie Pani doszła, a od jakiej zaczęła stabilizowanie wagi. Przypuszczam jednak, że będzie to napewno niełatwy proces z racji tego, że organizm jest już bardzo zmęczony