Jak powrócić do dobrego metabolizmu?

jak naprawić rozwalony metabolizm ? Przez pół roku przytyłam 8kg -,- Robię wszystko na przyśpieszenie : jem 5x dziennie , w odstępach 2-3h; piję 2l wody; jem ostre potrawy; tylko produkty z mąki razowej, pełnego przemiału; w ogóle nie jem fast-foodów; mało słodyczy; ćwiczę brzuszki; kiedy jestem w mieście bardzo rzadko jeżdżę autobusami. Co trzeba zrobić, aby ten metabolizm powrócił do stanu początkowego ? Przez kilka lat jadłam tylko do 1500 kcal a obliczyłam, że powinnam 2300 18lat

Przede wszystkim powinna Pani dać organizmowi czas na powrót do równowagi. Jeżeli przed długi okres czasu zpożywała Pani dietę deficytową kalorycznie (szczególnie w okresie dojrzewania) Pani organizm będzie potrzebował czasu, ażeby unormować wartość podstawowej przemiany materii i przejść na prawidłowy sposób funckjonowania. Wzrost wagi w początkowym okresie jest praktycznie nieunikniony. Czas trwania takiego wyrównywania się organizmu trwa od kilku miesięcy (przy krótkich dietach) nawet do kilku lat. Jeżeli Pani dieta jest prawidłowa i zadba Pani o regularny tryb życia jest tylko kwestią czasu (oczywiście zakładając, że nie występuje u Pani przybieranie na masie ze względów chorobowych) to organizm osiągnie właściwy poziom równowagi pomiędzy ilością spożywanych kalorii, poziomiem wysiłku fizycznego i masą ciała. Życzę powodzenia!