Jak zachęcić synka do nauki słów?

Witam. Nasz synek Kuba w maju skończy 3 lata. Bardzo mało mówi MAMA, BABA, DZIADZIA, DZIECI, KAKA (TATA) KAKARKA (KOPARKA) KA (TRAKTOR) KAM (TAM) KO (TO). Kuba długo był smoczkowym dzieckiem, dopiero 2 dni temu na dobre pozbylismy się smoka. Po za tym mówi po swojemu, gaworzy. Zakupiłam kilka książek z serii KOCHAM CZYTAĆ, PUCIO. Jednak ciężko jest go zachęcić do nauki. Kuba nie ma potrzeby zadawania pytań. Nie potrafi się skoncentrować. Po za tym rozumie wszystko co się do niego mówi bez względu na to jak bardzo złożone jest pytanie. Uwielbia bawić się klockami Lego. Wszędzie go pełno, jest bardzo aktywny, chętnie bawi się z innymi dziećmi jednak nie potrafi się z nimi porozumieć. Jeśli czegoś chce nie mówi np CHCĘ PIC tylko pokazuje palcem, albo sam bierze kubek i nalewa picia. Jak zachęcić go do nauki słów? Proszę o rady i pomoc.

Witam
Proszę zgłosić się do logopedy w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wizyta jest bezpłatna. Po badaniu logopedycznym uzyska pani wskazówki do pracy z dzieckiem, otrzyma pani zestaw metod aktywizujących mowę czynną u dziecka do pracy w domu, a jeśli logopeda uzna, że jest konieczna terapia logopedyczna wówczas dziecko zostanie objęte systematyczną pomocą logopedyczną na terenie poradni.
Pozdrawiam
Anna Szyda