Jak zregenerować wątrobę?

Witam serdecznie, chciałbym zadać pytanie dotyczące tego jak zregenerować wątrobę. Mam 60 lat i niestety spory kawałek życia przeżyłem spożywając dużą ilość alkoholu. Najpierw były młodzieńcze imprezy, później spotkania z kolegami, generalnie dużo alkoholu, do tego niezdrowe jedzenie, wysoki cholesterol i stałe problemy z wątrobą. Długo nie zwracałem uwagi na wątrobę, nie bolała, czasami trzeba było wziąć jakiś hepatil albo coś takiego, ale generalnie nie było większych problemów. Dopiero teraz wątroba na poważnie dała o sobie znać a ja zacząłem zastanawiać się jak zregenerować wątrobę i czy to w ogóle jest możliwe. Zawsze mówi się, że "wątroba się regeneruje", ale czy naprawdę tak jest? Czy po tylu latach niedbania o ten organ jest możliwe, że wróci on do stanu używalności? Co robić? Gdzie się udać? Jak zacząć leczenie? Będę wdzięczny za każdą pomoc i informację. Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy usunąć czynnik uszkadzający wątrobę (toksyny, leki, alkohol). Bardziej specjalistyczne leczenie zależy od przyczyny choroby wątroby i wymaga kontaktu z lekarzem, wykonania badań dodatkowych.